Друк

Про проведення спільного навчання з пошуку і рятування людей, що терплять лихо на морі в морському пошуково-рятувальному районі відповідальності України

.

З метою підвищення ефективності проведення пошуково-рятувальних операцій у морському районі відповідальності України, відпрацювання взаємодії між державними структурами, що здійснюють свою діяльність на морі, 29 липня 2015 року, за розробленим Морською пошуково-рятувальною службою (МПРС) Плану, були проведені спільні навчання з пошуку і порятунку людей, що терплять лихо на морі.

 

За задумом навчань, на вантажному судні «Ламара», після виходу з порто-пункту «Бугаз» Білгород-Дністровського морського порту було виявлено надходження води в машинне відділення. Після проведених безуспішних заходів по боротьбі з водою, капітаном було прийнято рішення про покидання судна екіпажем на рятувальних плотах. При покиданні судна один з членів екіпажу отримав серйозну травму.

 

Умовний сигнал лиха з судна був прийнятий Державним морським рятувально-координаційним центром м Одеса.

 

Черговим капітаном-координатором була віддана команда про підготовку пошуково-рятувальних катерів «ПРК-01» і «ПРК-03» до негайного виходу. У рамках відпрацювання взаємодії, проінформовано чергову службу Одеського загону Морської охорони Держприкордонслужби України, Командний центр ВМС ЗС України та диспетчерські служби морських портів Одеса, Іллічівськ, Білгород-Дністровський.

 

Фактичну участь у спільній пошуково-рятувальній операції на морі, крім катерів МПРС взяли катер Одеського загону Морської охорони і вертоліт морської авіації ВМС ЗС України.

 

Завдяки злагодженій спільній роботі учасників, плот з умовними потерпілими було знайдено і відбуксирувано катером МПРС до найближчого порту. Умовним постраждалим було надано першу медичну допомогу.

Екіпаж чергового вертольоту і члени рятувальної парашутно-десантної групи відпрацювали прийоми пошуку і підйому потерпілих з води на борт вертольоту з подальшою доставкою потерпілих до найближчої медичної установи.

Наступним етапом навчань було перевірено готовність чергових портових плавзасобів до участі у рятувальних операціях масштабного характеру. Навчання пройшли на високому рівні з повним та якісним відпрацюванням Плану навчань.

Всі сторони – учасники спільної пошуково-рятувальної навчальної операції висловили зацікавленість у подальшій співпраці та поліпшенні взаємодії, спрямованих на підвищення рівня підготовки персоналу.

Сторонами також зазначено актуальність вирішення питання щодо створення національного Плану пошуку і рятування на морі.


 

 

  Морська пошуково-рятувальна служба


Україна, 65114, м. Одеса,
вул. Люстдорфська дорога,140а
Тел.:  +38 (048) 785 07 17
Факс: +38 (048) 785 07 18
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Державний морський рятувально-координаційний центр (ДМРКЦ)


Україна, Одеса, 65114,
вул. Люстдорфська дорога,140а
Тел.:  +38 (048) 777-66-09
Факс: +38 (048) 777-66-10 (цілодобово)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Морський рятувальний підцентр (МРПЦ)


Україна, м. Бердянськ, 71118
пр. Праці – вул. Дюміна, буд. 33/55              (вул. Італійська 55/33)
Тел.: +38 (06153) 4 68 65,
Факс:+38 (06153) 4 68 66
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

logo20181