Друк

ХV Науково-технічна конференція, присвячена практичним проблемам розвитку радіозв'язку і радіонавігації в ГМЗЛБ, у системах АІС, СУРС і РІС.

.

23 - 24 жовтня 2014 року представники філії «Морська пошуково-рятувальна служба» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», а саме Ортіна Наталія Євгенівна, начальник Берегового радіоцентру м. Одеса та Захаров Євген Володимирович, заступник начальника відділу технічного обслуговування об’єктів ГМЗЛБ, прийняли участь у черговій науково-технічній конференції, присвяченій проблемам розвитку радіозв'язку і радіонавігації в ГМЗЛБ, у системах АІС, СУРС і РІС, що була проведена Одеською національною морською академією (ОНМА) та Київською державною академією водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного (КДАВТ) за підтримки Одеського відділення Інституту морської техніки, науки й технологій (IMarEST) Великої Британії.

 

Серед учасників конференції були представники вищих навчальних закладів (ОНМА, КДАВТ, ХДМА), учбово-тренажерних центрів, що займаються підготовкою фахівців для морської галузі (Одеса, Київ, Ізмаїл, Херсон); представники ТОВ "Транзас Україна" з Миколаєва; представники ДП "Держгідрографія", Київ; ЧорноморНДІпроект, Одеса; представники ДП "Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України", Київ.

 

Під час роботи конференції було заслухано 14 доповідей і 2 повідомлення. Із привітальним словом до учасників конференції звернулися ректор КДАВТ В.В. Панін і начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків (ІПДМ) В.В. Пікулик. У виступах учасників було порушено широке коло питань, пов'язаних з функціонуванням морської галузі, підготовкою фахівців, безпекою мореплавства. Велика увага була приділена науковим розробкам, спрямованим на вдосконалення системи навчання й підвищення безпеки мореплавства.

 

Про підсумки роботи 1-ї сесії Підкомітету ІМО з безпеки судноводіння, зв’язку та пошуку і рятування (NCSR 1) у 2014 році проінформував завідуючий кафедрою морського радіозв'язку (МРЗ) ОНМА професор В.М. Кошевий. Використання системи моніторингу АІС у водах України для забезпечення безпеки мореплавства в Чорному і Азовському морях були проаналізовані в доповідях Р.В. Кучерявого, ведучого фахівця, та О.К. Шпаченка, інженера-програміста центру навігаційно-гідрографічної інформації ДП "Держгідрографія" України, м. Київ.

 

Проблеми передавання додаткової інформації в каналах наземного й супутникового зв'язку ГМЗЛБ, сучасні навігаційні РЛС безперервної дії були розглянуті в доповідях професора кафедри МРЗ ОНМА Кошевого В.М., доцентів кафедри Шишкіна О.В. і Ковальова М.І.

 

Досвід підготовки фахівців ГМЗЛБ, імплементація Конвенції ПДНВ у національну систему підготовки і сертифікації моряків були представлені в повідомленні головного фахівця ОРФ ІПДМ В.М. Ліпінського. Всі доповіді й виступи були вислухані з великою увагою й супроводжувалися активною дискусією. Учасники конференції відзначили традиційно високий рівень її організації і проведення.

 

За підсумками роботи конференції було прийнято проект рішення й розіслано її учасникам.  

PA233634

  Морська пошуково-рятувальна служба


Україна, 65114, м. Одеса,
вул. Люстдорфська дорога,140а
Тел.:  +38 (048) 785 07 17
Факс: +38 (048) 785 07 18
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Державний морський рятувально-координаційний центр (ДМРКЦ)


Україна, Одеса, 65114,
вул. Люстдорфська дорога,140а
Тел.:  +38 (048) 777-66-09
Факс: +38 (048) 777-66-10 (цілодобово)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Морський рятувальний підцентр (МРПЦ)


Україна, м. Бердянськ, 71118
пр. Праці – вул. Дюміна, буд. 33/55              (вул. Італійська 55/33)
Тел.: +38 (06153) 4 68 65,
Факс:+38 (06153) 4 68 66
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

logo20181