Друк

Регіональний учбовий курс з управління пошуком та рятуванням

.

Регіональний учбовий курс з управління пошуком та рятуванням (SAR) у відкритому морі пройшов в Одесі з 10 по 12 вересня під егідою Міжнародної морської організації (ІМО) на базі Морської пошуково-рятувальної служби України. В навчанні приймали участь керівники систем пошуку і рятування всіх причорноморських країн. Подібний семінар проводився в Україні вперше.

 

Міжнародна морська організація запросила провести курс пана Кристера Вальдегрена, який раніше був керівником центру пошуку і рятування Швеції, а також приймав участь в Об’єднаній робочій групі Міжнародної морської організації та Міжнародної організації цивільної авіації з питань пошуку і рятування на море. Пан Вальдегрен один із авторів Міжнародного керівництва з авіаційного та морського пошуку та рятування (IAMSAR).

 

Курс розпочався з представлення учасниками національних систем SAR. Болгарія, Грузія, Росія, Румунія, Туреччина та Україна представили свої адміністративні структури та законодавство в області SAR, пошуково-рятувальні сили та засоби, місця базування, карти пошуково-рятувальних районів та засоби Глобальної морської системи зв’язку під час лиха. Учасники обмінялися думками з різних аспектів функціонування та взаємодії елементів національних систем.

 

Головною темою курсу було Управління системою з детальними та численними коментарями лектора. Учасники залучалися до дискусій та обміну думками.

 

Паном Вальдегреном були представлені обзорні доповіді та опис складових та нормативно-правового регулювання систем SAR Великобританії та стран Балтики. За результатами обговорення було висунуто рід цінних зауважень та пропозицій, деякі з яких буде винесено для розгляду на майбутній 10-й Конференції з пошуку і рятування на Чорному морі, яка відбудеться в жовтні в Новоросійську, Росія.

 

Учасникам семінару було продемонстровано Державний морський рятувально-координаційний центр, оснащений сучасними технічними  засобами для координації пошуку і рятування на Чорному і Азовському морях та спеціалізованим програмним забезпеченням.

 

Хвилиною мовчання учасники семінару вшанували героїзм п’яти турецьких рятувальників, які загинули в грудні 2012 року в районі Стамбула під час рятування життя українських моряків з потонулого т/х «Волго-Балт - 199».

 

Курс також відвідав пан Івайло Валєв, керівник підрозділу Управління з технічного співробітництва Секретаріату ІМО, що відповідає за взаємодію з країнами СНД та Східної Європи. Пан Валєв представив промову Генерального секретаря ІМО пана Кодзі Секімідзу присвячену майбутньому святкуванню Міжнародного морського дня. Також, пан Валєв ознайомив учасників семінару з результатами роботи Програми технічного співробітництва ІМО та внеском організації в забезпечення сталого розвитку морської галузі.

 

Всіма учасниками було відзначено високий рівень проведення курсу та технічне оснащення Морської пошуково-рятувальної служби України.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

 

  Морська пошуково-рятувальна служба


Україна, 65114, м. Одеса,
вул. Люстдорфська дорога,140а
Тел.:  +38 (048) 785 07 17
Факс: +38 (048) 785 07 18
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Державний морський рятувально-координаційний центр (ДМРКЦ)


Україна, Одеса, 65114,
вул. Люстдорфська дорога,140а
Тел.:  +38 (048) 777-66-09
Факс: +38 (048) 777-66-10 (цілодобово)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Морський рятувальний підцентр (МРПЦ)


Україна, м. Бердянськ, 71118
пр. Праці – вул. Дюміна, буд. 33/55              (вул. Італійська 55/33)
Тел.: +38 (06153) 4 68 65,
Факс:+38 (06153) 4 68 66
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

logo20181